Як вибрати боді для новонародженого?
1. Починаємо з вибору моделі дитячого боді.
Отже, дитячі боді бувають різні, тому, спочатку визначаємося, яка модель найоптимальніша саме для вашої дитини. І це часто визначається більше віком, ніж вашими естетичними уподобаннями. Отже, найпрактичніший боді застібається не тільки на ластівці, а й по всій довжині на грудях. Це правильно навіть для найменших, тому такий вид підійде немовлям від перших днів життя. Другий тип можна назвати класикою, це боді із застібками збоку на плечі (буває, з двох боків). Але це вбрання не підходить для найменших, тільки від 6 місяців, тому що його все ж таки складно одягати через голову. Третій вид боді трохи легше одягається, тому що кнопки (або гудзики) у нього знаходяться на спині, але все ж таки його використання також не рекомендується до півроку. Четвертий тип моделі підійде знову для віку від 6 місяців, але тільки для теплої пори року або для домашнього використання, оскільки він іде із запахом і часто нещільно облягає шию. Головна його перевага – його ще простіше одягати та знімати. І, закінчує модельний ряд, боді без кнопок (крім ластівки). Він, подібно до маєчки, одягається через голову за рахунок широкого вирізу. Для дому – саме те!
Як бачимо, лише перша модель йде для найменших малюків. Решта – від 6 місяців. Одні щільно облягають шию, інші – вільні. І вибирати доводиться лише від призначення вбрання. Бувають боді для дому, для прогулянки, для літа та зими. Звісно, важливо враховувати наявність рукавів. Для теплої погоди – із короткими, для зими – з довгими. Для найменших можна вибрати боді із зашитими рукавчиками, замість «драпин».
2. Тканина.
Коли визначилися з моделлю, фасоном, приступаємо до другого етапу вибору боді для новонароджених та малюків – оцінки тканини. І цей пункт, як найважливіший. Адже для новонароджених підходять лише якісні натуральні тканини. Всі інші межують з можливістю викликати алергічну реакцію та подразнення. Але будемо короткими, адже натуральних тканин не так багато, щоб писати цілий епос про їхні властивості. Отже, якщо ви купуєте боді для теплої погоди або вдома, найкраще підійдуть легкі моделі з бавовни, трикотажу, інтерлоку та курилки. Якщо шукайте тепліший одяг – тоді вибір варто зупинити на велюрі, флісі та футері.
3. Розмір боді.
Тепер визначимося із розміром. Головне, не треба замислюватися про додатковий обсяг підгузника, зазначений розмір на бирці відразу вносить ці поправки, тому вибираємо не на виріст. Щоправда, і впритул не варто, особливо якщо робите це вперше. "Великий" боді через один-три місяці стане вчасно, а от "малий" доведеться здавати назад в магазин або дарувати подрузі.
Отже, на дитячих боді можна знайти три типи розмірних позначень. Найпростіший вік у місяцях. Наприклад, 0-1 означає вік від народження – до місяця, 2-3 – межі від 2 до 3 місяців. Але, хоч це і здається простим і логічним, малюки народжуються різними, тому радимо для початку не купувати більше 2 одежок, щоб навчитися додатково визначати розмір «на око». Тепер далі, адже є інші мірки, які можна зустріти на дитячому одягу, наприклад, цифри типу 50-56. Це позначення зростання, що набагато зручніше за орієнтацію за віком, особливо, якщо дитині від 1 року. І, останній критерій, це найпросунутіші мірки із зазначенням і зростання, і обсягу грудей. Виглядають так - 56-36, що вказує на зріст 56 см і об'єм грудної клітини 36 см. Кожна країна, кожен виробник, для себе вибирає розмірну сітку, тому важливо знати про кожен із цих трьох типів визначення розміру майбутнього боді.
Також нагадуємо, що для новонароджених немає окремих мірок для хлопчиків та дівчаток. Гендерні відмінності проявляються у кольорі та малюнках, а не в крої.
4. Якість швів.
Ідеал – дитяча безшовна білизна, але вона надто дорога, щоб у наш час кожна мати могла дозволити таку розкіш. Залишається звернутися до класики, яка теж правильна, якщо її правильно вибрати. Отже, для найменших – шви обов'язково назовні. Якість повинна бути відмінна, рядки рівні, шви не широкі, без ниток і складок. Адже кожен неправильний шов нового боді точно натиратиме ніжну дитячу шкіру.